Cetirizin - recenzije, cijena, analozi, oblik puštanja

Za liječenje sezonskih alergija, kao i kronične urtikarije, preporučuje se davanje prednosti lijekovima s ciljanim učinkom na simptome alergije, koji imaju dugotrajan učinak i najmanje nuspojava (kod iste urtikarije liječenje može potrajati i do pet do šest tjedana). Alergisti savjetuju obratiti pažnju na Cetirizin u obliku tableta i kapi - tijelo lijek dobro podnosi, ne uzrokuje štetne učinke na tijelo i ne izaziva sindrom povlačenja.

Opis lijeka

Lijek, koji je blokator H1 receptora, ima dobar antialergijski učinak, nježno utječući na tijelo. Pomaže u uklanjanju simptoma alergije u obliku svrbeža, oteklina, osipa. Prednost lijeka:

  • smanjenje propusnosti kapilara;
  • opuštanje mišića smanjenjem njihovog grča;
  • uklanjanje reakcija na koži (osobito kod urtikarije);
  • smanjenje povećane aktivnosti bronha tijekom pogoršanja astme u bolesnika.

Primjena cetirizina djeluje osjetljivo na tijelo, bez hipnotičkog i sedativnog učinka. Djelatna tvar počinje djelovati unutar sata nakon uzimanja doze, maksimalna koncentracija cetirizin dihidroklorida opaža se u sustavnoj cirkulaciji četiri do pet sati nakon primjene lijeka, trajanje antialergijskog učinka ne prelazi 24 sata.

Ako terapija traje više od pet dana, kumulativni učinak zadržava se sljedeća tri dana nakon završetka liječenja. Korištenje Cetirizine tableta prema uputama u skladu s doziranjem i preporukama liječnika u potpunosti uklanja učinak povlačenja lijeka (tj. Sindrom ovisnosti).

Ima dobru apsorpciju u stanice i tkiva, a maksimalna koncentracija u sistemskom krvotoku određuje se krvnim testom unutar sat vremena nakon primjene. Metabolizam se provodi u jetri s pretvaranjem u neaktivni metabolit. Većina aktivne tvari izlučuje se putem bubrega mokraćom, a mala količina kroz rektum. Razdoblje potpunog izlučivanja putem bubrega je 90-96 sati.

Obrasci za puštanje

Djelatna tvar je cetirizin hidroklorid u dozi od 10 miligrama po tableti ili jedan mililitar kapi.

Oblici oslobađanja cetirizin kapi i tableta koje sadrže istu količinu aktivne tvari. Naziv tekuće otopine - Cetirizine Hexal, oblik tablete - Cetirizine Teva.

Indikacije za uporabu

Liječenje cetirizinom treba provoditi samo nakon dogovora s liječnikom koji dolazi, koji će na temelju identificiranih simptoma, prisutnosti kroničnih bolesti i težine samog stanja pacijenta odabrati najoptimalniju opciju. Cetirizin se preporučuje za uporabu ako pacijent ima:

  • alergijski rinitis koji se javlja sezonski ili povremeno tijekom cijele godine;
  • alergijski konjunktivitis;
  • urtikarija u akutnom ili kroničnom stadiju (lijek je dobar za dugotrajnu terapiju u kroničnom tijeku urtikarije;
  • neurodermatitis;
  • dermatitis (atopijski, alergijski, prehrambeni, itd.), popraćen svrbežom.

Upute za korištenje

Kako pravilno primijeniti kapi

Kapi cetirizina propisane su u liječenju alergija kod djece starije od godinu dana i kod odraslih. Optimalno vrijeme za uzimanje lijeka je navečer..

  • djeca (od 12 godina) i odrasli odjednom uzimaju 20 kapi lijeka;
  • preporučena doza za djecu od 2 do 6 godina je 10 kapi;
  • od jedne godine do dvije godine - 5 kapi.

U slučaju zatajenja bubrega, doziranje treba smanjiti točno dva puta u odnosu na izvorno. Za pacijente starije od šezdeset godina, dozu nije potrebno prilagođavati. U slučaju jetrene insuficijencije, doziranje lijeka treba odabrati isključivo pojedinačno i samo liječnik.!

Trajanje liječenja varira od jednog do šest tjedana. Primjerice, kod alergijskog konjunktivitisa i rinitisa terapija može trajati do šest tjedana, ako je cvjetanje biljaka brzo prošlo, a simptomi su nestali prije razdoblja od šest tjedana, možete se ograničiti na terapijski tretman jedan do dva tjedna..

Preporuke za upotrebu tableta

Primjena Cetirizine tableta temelji se na sljedećim načelima. Tabletu ne treba žvakati prije pijenja s vodom. Optimalno ga je uzimati prije spavanja zbog mogućnosti sedacije.

Načelo doziranja za djecu i odrasle:

  • stariji od 12 godina - 10 mg (1 tableta) jednom dnevno;
  • od 6 do 12 godina (ovisno o težini djeteta većoj od trideset kilograma) - 10 mg dnevno, ako je težina u naznačenoj dobi manja od 30 kg - doza lijeka u jednoj dozi je 5 mg.

Cetirizin u liječenju urtikarije

Lijek se uspješno koristi u liječenju urtikarije kod odraslih i djece. Neki stručnjaci, ako se pojave simptomi karakteristični za određenu bolest, preporučuju upotrebu lijeka Cetirizine ili njegovih analoga (Zodak, Tsetrin, itd.) Za njegovo uklanjanje..

Lijek ima snažan antialergijski učinak, pripada antihistaminskim lijekovima druge generacije. Prednost cetirizina je brzi učinak na receptore koji proizvode histamin i izazivaju simptome alergije na koži u obliku svrbeža, crvenih mrlja itd..

Vrlo je važno da učinak samog lijeka bude dugotrajan, dulji od 24 sata, a uz tijek liječenja dulji od pet dana, terapijski učinak traje 72 sata, što ukazuje na kumulativni učinak. Prema riječima liječnika, cetirizin je u potpunosti opravdan u liječenju urtikarije koju karakterizira dugotrajna primjena lijeka.

Neosporna prednost u usporedbi s drugim lijekovima protiv alergija je prodor djelatne tvari Cetirizin u gornje slojeve kože, stoga se ovaj lijek apsolutno dobro očituje u liječenju simptoma koji se javljaju upravo u gornjim slojevima epiderme.

Cetirizin je jedini antihistaminik druge generacije koji se koristi u liječenju alergija kod beba od šest mjeseci.

Koliko je. O trošku lijeka

Lijek se prodaje bez recepta, tako da ga možete kupiti apsolutno u bilo kojem ljekarničkom lancu. Cijena Cetirizine Teva (tvrda ljuska) varira od 90 do 140 rubalja. Možete kupiti generički Cetirizin - domaći Cetirizine Vertex, gdje je aktivna tvar cetirizin hidroklorid, čija je cijena od 80 do 120 rubalja. Cijena cetirizina pada s 200 na 260 rubalja

Trošak analoga cetirizina je kako slijedi:

  • Tsetrin se prodaje po cijeni od 230 do 270 rubalja;
  • Amertil se prodaje po sličnoj cijeni.

Kratki pregled analoga

Zbog velike popularnosti i potražnje među pacijentima u liječenju sezonskih i kroničnih alergijskih manifestacija, Cetirizin se može zamijeniti analogima na bazi potpuno istog aktivnog sastojka - cetirizin dihidroklorida. Najpopularniji analozi dostupni po cijeni su Zyrtec, Zodak, Parlazin, Tsetrin.

Kontraindikacije

Antialergijski lijekovi koji su blokatori H1 receptora dopušteni su u ograničenoj kategoriji bolesnika. Prije početka liječenja cetirizinom, svakako se posavjetujte sa svojim liječnikom. Samo će stručnjak moći točno utvrditi je li ovaj lijek prikladan za liječenje alergija ili ne.

Upute kažu da će tablete i kapi cetirizina biti kontraindicirane u liječenju osoba:

  • mlađi od šest godina (ne preporučuje se da je lijek u obliku tableta, u kapima je dopušteno);
  • s individualnom netolerancijom na cetirizin dihidroklorid ili veziva;
  • tijekom trudnoće;
  • s kroničnim zatajenjem bubrega ili pogoršanjem bubrežne bolesti u vrijeme razvoja alergija;
  • s netolerancijom glukoze;
  • nedostatak laktaze.

Pacijenti s bubrežnom ili jetrenom insuficijencijom smiju koristiti cetirizin samo pod nadzorom stručnjaka - u slučaju pogoršanja zdravlja i kvara vitalnih organa, terapijski tečaj treba odmah prekinuti kako bi se izbjegao razvoj neželjenih nuspojava i otkazivanje unutarnjih organa..

Korištenje lijeka u starijoj dobi također treba pažljivo izvoditi, slijedeći upute i slijedeći preporuke stručnjaka.

Tijekom provođenja tečaja liječenja treba napustiti vožnju vozilima, složene mehanizme, početi obavljati posao koji zahtijeva maksimalnu koncentraciju.

Nuspojave

Važno je slijediti upute za uporabu cetirizina u liječenju. Tijelo obično lijek dobro podnosi, ne uzrokuje nuspojave koje bi mogle poslužiti kao razlog za prekid lijeka. Obično se neželjene manifestacije javljaju kao rezultat individualnih karakteristika organizma i izražavaju se u obliku proljeva, bolova u nadželučanom području, prekomjernog uzbuđenja, astenije, osipa na koži.

Recenzije lijeka

Angelina Maruk:

Izvrsni lijek u liječenju urtikarije. Bolest je podmukla i zadavala mi je puno nelagode. Naravno, teško da ću se moći potpuno oporaviti od toga, ali ovdje je moguće potpuno ukloniti simptome bolesti odmah nakon upotrebe prve tablete. U tabletama mi se lijek više svidio - tanjur s lijekom mogu barem staviti u kozmetičku vrećicu i ponijeti ga sa sobom na putovanja ili poslovna putovanja. S kapima je teže - uvijek postoji rizik od razbijanja bočice. Nisam naišao na bilo kakve nuspojave. Definitivno nije bilo pospanosti i slabosti.

Zakhar Sysoev:

Alergijski rinitis liječio je cetirizinom. Proizvod je vrlo dobar. Svi su simptomi brzo nestali. Lijek je počeo djelovati unutar pola sata nakon primjene. Trajanje radnje traje dugo.

Cetirizin - upute za uporabu, pregledi, analozi i oblici oslobađanja tableta od 10 mg, kapi, sirup za lijek za urtikariju, peludnu groznicu i druge manifestacije alergija kod odraslih, djece i trudnoće. Sastav

Opis lijeka

Lijek, koji je blokator H1 receptora, ima dobar antialergijski učinak, nježno utječući na tijelo. Pomaže u uklanjanju simptoma alergije u obliku svrbeža, oteklina, osipa. Prednost lijeka:

  • smanjenje propusnosti kapilara;
  • opuštanje mišića smanjenjem njihovog grča;
  • uklanjanje reakcija na koži (osobito kod urtikarije);
  • smanjenje povećane aktivnosti bronha tijekom pogoršanja astme u bolesnika.

Primjena cetirizina djeluje osjetljivo na tijelo, bez hipnotičkog i sedativnog učinka. Djelatna tvar počinje djelovati unutar sata nakon uzimanja doze, maksimalna koncentracija cetirizin dihidroklorida opaža se u sustavnoj cirkulaciji četiri do pet sati nakon primjene lijeka, trajanje antialergijskog učinka ne prelazi 24 sata.

Ako terapija traje više od pet dana, kumulativni učinak zadržava se sljedeća tri dana nakon završetka liječenja. Korištenje Cetirizine tableta prema uputama u skladu s doziranjem i preporukama liječnika u potpunosti uklanja učinak povlačenja lijeka (tj. Sindrom ovisnosti).

Ima dobru apsorpciju u stanice i tkiva, a maksimalna koncentracija u sistemskom krvotoku određuje se krvnim testom unutar sat vremena nakon primjene. Metabolizam se provodi u jetri s pretvaranjem u neaktivni metabolit. Većina aktivne tvari izlučuje se putem bubrega mokraćom, a mala količina kroz rektum. Razdoblje potpunog izlučivanja putem bubrega je 90-96 sati.

Cetirizin nije hormonalni lijek!

Mišljenja o analogima

Stvaraju se pregledi sličnih pripravaka Cetirizina, kako u pozitivnom, tako i u negativnom smjeru. Ne preporučuje se odabir jednog ili drugog antihistaminika na temelju pregleda, jer je odabir lijeka, na temelju određenog slučaja, isključivo liječnik koji dolazi. Dakle, ovisno o konkretnoj žalbi, lijek će se odabrati prema sljedećem principu:

  • Ako je nužna hitna terapija i postoji ozbiljan edem, šok, tada se propisuju lijekovi prve generacije. Dugotrajna primjena ovih lijekova je kontraindicirana; ako se simptomi ublaže, odabire se drugi lijek.
  • Lijekovi poput Zodaka i Zyrteca propisani su za malu djecu. Obično alergije u tim situacijama uzrokuju hrana ili cjepiva. Ovi se lijekovi mogu kombinirati s propisanim liječenjem bolesti kao što su otitis media, sinusitis, sinusitis..
  • U većini slučajeva lijekovi poput Cetirizine i Cetrin koriste se za liječenje alergijske reakcije kod odraslih. Popularnost ovih lijekova rezultat je činjenice da pružaju najbolje rezultate i imaju najpozitivnije kritike. Cetirizin i Cetrin dobro ublažavaju alergijsko oticanje sluznice i crvenilo.

Vrlo su traženi antihistaminici druge generacije, uključujući cetirizin. Analozi, kao i sam Cetirizin, mogući su za dugotrajnu upotrebu, čije razdoblje može doseći nekoliko godina. Međutim, oni ne izazivaju ovisnost i razne nuspojave. Lijekovi imaju dobru cijenu i dostupnost..

farmakološki učinak

Tijelo percepciju lijeka započinje već u fazi uzimanja. Aktivno apsorbira gornji sloj epidermisa i sluznice kada uđe u usnu šupljinu, a zatim u crijevo, aktivna tvar uzrokuje smanjenje aktivnosti manifestacija alergije.

Praktički nema antiholinergičnog i antiserotoninskog djelovanja. U terapijskim dozama praktički ne uzrokuje sedaciju. Početak djelovanja nakon pojedinačne doze od 10 mg cetirizina - nakon 20 minuta (u 50% bolesnika) i nakon 60 minuta (u 95% bolesnika), traje više od 24 sata. Tijekom liječenja ne razvija se tolerancija na antihistaminsko djelovanje cetirizina. Nakon prestanka liječenja, učinak traje do 3 dana..

Lijek može spriječiti i smanjiti reakciju kože koja se javlja kada se oslobađa histamin i kada specifični alergeni uđu u kožu..

Upute za korištenje

Primjena lijeka određuje se prema dobnoj kategoriji pacijenta. Za djecu će trajanje izloženosti i učestalost primjene tableta ili kapi cetirizina biti nešto manji nego za uklanjanje alergijskih simptoma u odraslih pacijenata. Način upotrebe lijeka također se razlikuje ovisno o vrsti lijeka..

Odrasli

Za odrasle se trebaju poštivati ​​sljedeća pravila za uporabu lijeka:

  • kapi se koriste 2-3 puta dnevno prije jela, ukupno 20 kapi dnevno, po mogućnosti navečer.
  • Tablete se također propisuju 2-4 puta dnevno, moraju se progutati cijele, bez žvakanja, piti puno vode;
  • trajanje primjene kapi ili tableta je 2-5 dana, ovisno o osjetljivosti tijela na aktivni sastojak lijeka.

Poželjno je trajanje primjene dogovoriti s ljekarom koji će uzeti u obzir individualne karakteristike organizma i sastaviti najprikladniji režim liječenja.

Za djecu i novorođenčad

Za novorođenčad, u liječenju alergijskih manifestacija lijeka, Cetirizin u bilo kojem obliku doziranja nije propisan. Uzimanje lijeka u obliku kapi može se provoditi počevši od dobi od 6 godina.

Tijekom trudnoće i dojenja

Tijekom trudnoće, kao i dojenja, zbog prodora aktivne komponente kroz placentnu barijeru i u majčino mlijeko, ne preporučuje se primjena cetirizina u bilo kojem obliku.

Sastav i oblik izdanja

Cetirizin (CETIRIZIN) je antialergijski lijek. Bloker histaminskih H1 receptora. Lijek je uključen u popis osnovnih lijekova i izdaje se bez recepta.

Pomoćne tvari cetirizina uključuju:

  • koloidni silicijev dioksid;
  • laktoza monohidrat;
  • krospovidon;
  • magnezijev stearat;
  • mikrokristalna celuloza:
  • ljuska: hipromeloza, polidekstroza, makrogol, titan-dioksid.
Djelatna tvarCetirizin dihidroklorid + pomoćne tvari
Obrazac za puštanje
  • Tablete cetirizina, bijele, duguljaste
  • Bezbojne, prozirne oralne kapi
  • Bezbojni, prozirni sirup za oralnu primjenu, miris banane

Oblici oslobađanja lijeka

Cetirizin je dostupan u nekoliko oblika doziranja:

  • Tablete su duguljaste i bijele. Svaka tableta sadrži 10 mg cetirizin dihidroklorida i skupinu pomoćnih tvari - mikrokristalnu celulozu, laktozu monohidrat, koloidni silicijev dioksid, magnezijev stearat, titanov dioksid. 10 ili 7 tableta pakirano je u jedan blister, smješten u kartonsku kutiju.
  • Kapi za unutarnju upotrebu sadrže 10 mg Cetrizina i pomoćne tvari - benzojeva kiselina, natrijev acetat trihidrat, destilirana voda, propilen glikol, glicerol. Kapi su potpuno prozirnog izgleda, stavljaju se u bočice opremljene dozatorom za kapaljke. Bočica može sadržavati 10 ili 20 ml kapi.
  • Sirup za unutarnju upotrebu sadrži 10 mg glavne tvari i niz pomoćnih tvari - sorbitol, natrijev saharin, metilparahidroksibenzoat, propilparahidroksibenzoat, aroma banane, octena kiselina, glicerol, propilen glikol, natrijev acetat. Prozirni sirup s mirisom banane pakiran je u 75 ili 150 ml u bočice od tamnog stakla i pakiran u kartonske kutije, a na pripravak je pričvršćena mjerna žlica.

Doziranje

Da biste postigli maksimalan učinak, trebali biste pravilno uzimati Cetirizine tablete. Analog se također treba koristiti nakon pažljivog proučavanja uputa. Lijek se uzima oralno. Ne trebate žvakati tablete. Pijte ih s puno vode. Lijek se može koristiti s hranom ili bez nje. Na prazan želudac povećava se brzina apsorpcije tableta. Odraslima i djeci propisana je jedna tableta dnevno. U rijetkim slučajevima doziranje se može povećati.

Uz alergijski rinitis, mogu se propisati kapi "Cetirizine". Lijek u ovom obliku uzima se 2-3 puta dnevno u svakom nosnom prolazu..

Kada se koristi jedna doza lijeka veća od 50 mg, mogu se pojaviti simptomi kao što su suha usta, mučnina, pospanost, zbunjenost, razdražljivost. Predoziranje se liječenjem želuca liječi u bolničkim uvjetima. Uz to se koristi simptomatska terapija.

Učinkoviti slični proizvodi s istim aktivnim sastojkom

Lijekovi koji se koriste na dobar način, sa sličnim sastavom i također boljom učinkovitošću:

  1. Zodak. Politika cijena kreće se od 118 rubalja. Dobar je antihistaminik. Proizvodi se u obliku tableta, po deset miligrama aktivnog sastojka. Imenovan od prve godine života. Ne preporučuje se za vrijeme trudnoće i dojenja.
  2. Cetrin. Indijski lijek u obliku tableta. Kategorija cijena 100 rubalja. Aktivni sastojak je cetirizin dihidroklorid. Ima iste indikacije i kontraindikacije kao gore navedeni lijekovi. Lijek se ne preporučuje za uporabu tijekom razdoblja trudnoće i hranjenja.
  3. Suprastinex. Suvremeni antihistaminik s antieksudativnim i antipruritičkim učincima. Kategorija cijena je 191 rubalja. Aktivni sastojak je levocetirizin dihidroklorid. Lijek se ne preporučuje tijekom rađanja i dojenja. Suprastinex se propisuje od druge godine života.
  4. Ksizal. Lijekovi s antihistaminskim i antialergijskim učinkom. Glavni aktivni sastojak je levocetirizin. Isporučuje se u obliku tableta i kapi za oralnu primjenu. Ksizal pomaže u ublažavanju i prevenciji alergijskih simptoma. Lijek se ne preporučuje tijekom razdoblja rađanja i dojenja. Također nije propisano u slučaju individualne netolerancije. Djeci se Ksizal propisuje od druge godine života. Ne preporučuje se kombinacija Ksizala s alkoholnim pićima.
  5. L-Cet. Farmakološko sredstvo koje pripada skupini antihistaminika. Aktivni sastojak je levocetirizin. Cijena lijeka počinje od 200 rubalja. Učinkovitost L-Cet-a moguća je i u kasnoj alergijskoj fazi. Djeluje antieksudativno i antipruritično. L-Cet nema sedativni učinak. Lijek se ne preporučuje djeci mlađoj od šest godina, kao ni tijekom trudnoće i dojenja.

Nuspojave za tijelo

Obično lijek Cetirizin bolesnici normalno podnose, ali uz pogrešno izračunatu dozu, preosjetljivost na komponente tablete ili dulji nekontrolirani unos lijeka mogu se razviti nuspojave:

  • suha usta;
  • dispepsija;
  • glavobolja;
  • pospanost;
  • umor;
  • vrtoglavica;
  • uzbuđenje;
  • migrena;
  • kožni osip;
  • angioedem;
  • osip;
  • svrbež kože.

Lijek Cetirizin-Teva primjenjuje se s oprezom u bolesnika s kroničnim zatajenjem bubrega umjerene i teške težine, u starijih bolesnika (moguće je smanjenje glomerularne filtracije)

posebne upute

Stručnjak će uvijek moći predložiti kako pravilno koristiti cetirizin tablete. Upute, analozi - sve to treba unaprijed razjasniti

Mole se terapeuti da posebnu pozornost posvete prehrambenim proizvodima koji se konzumiraju tijekom razdoblja liječenja. Vrijedno je odreći se agruma i čokolade

Neželjeno je koristiti antihistaminik zajedno s alkoholom. Bioraspoloživost lijeka može se značajno smanjiti.

Tablete "Cetirizin", kapi, analoge i mnoge druge antihistaminike treba uzimati s oprezom u slučaju oštećenja bubrežne funkcije. Prije početka liječenja savjetuje se pregled kod stručnjaka

Strogo je zabranjeno uzimati lijekove za zatajenje bubrega..

Tablete za male pacijente "Cetirizin" mogu se propisati samo u rijetkim slučajevima. Roditelji bi se prvo trebali posavjetovati s pedijatrom. Antihistaminik mogu koristiti samo pacijenti stariji od 6 godina, čija tjelesna težina prelazi 30 kg.

Primjena tijekom trudnoće i dojenja

Analiza podataka o ishodu trudnoće u više od 700 pacijentica koje su uzimale cetirizin nije otkrila uzročno-posljedičnu vezu između liječenja ovim antihistaminicima i nastanka malformacija. Toksičnost lijeka za novorođenčad i embrion nije utvrđena.

Eksperimentalna ispitivanja provedena na životinjama također nisu utvrdila neizravni i izravni učinak cetirizina na tijek trudnoće, sam plod u razvoju i njegov daljnji razvoj..

No budući da nisu provedene ciljane studije učinka cetirizina na tijelo trudnice, ovaj se lijek ne preporučuje za upotrebu dok se čeka dijete. FDA je utvrdila "B" kategoriju djelovanja na fetus.

Cetirizin prelazi u majčino mlijeko i s njim se izlučuje. Stoga se hranjenje ovim lijekom na vrijeme može koristiti samo nakon savjetovanja s kvalificiranim alergologom..

Negativni učinak Cetrizina na plodnost kod ljudi nije utvrđen.

farmakološki učinak

To je blokator histaminskih H1 receptora, koji ima izražen antialergijski učinak na tijelo. Upotreba u preporučenim dozama praktički nema antiholinergičkih, antiserotoninskih i sedativnih učinaka. Lijek u najkraćem mogućem roku olakšava tijek alergijskog procesa, a također sprječava njegov razvoj. Ima antipruritično i antieksudativno djelovanje.

Lijek utječe na alergije u ranoj fazi - smanjuje migraciju upaljenih stanica. U kasnoj fazi alergijske reakcije inhibira oslobađanje medijatora, smanjuje propusnost kapilara, ublažava grčeve glatkih mišića i edem tkiva. Lijek uklanja reakciju kože na hlađenje (na primjer, kod hladne urtikarije) i uvođenje specifičnih alergena i histamina.

U bolesnika koji pate od bronhijalne astme, značajno smanjuje hiperaktivnost bronhijalnog stabla, koja nastaje uslijed oslobađanja histamina. Terapijski učinak javlja se 45-60 minuta nakon primjene..

Upute za uporabu cetirizina

Za adolescente starije od 12 godina i odrasle, Cetirizine Akrikhin se propisuje oralno u jednoj dozi od 10 mg navečer na večeri. S izraženom alergijom, tablete se mogu propisati dva puta dnevno - ujutro i navečer, po 5 mg. Za bolesnike s bubrežnim zatajenjem propisana je polovica naznačene doze. Tijekom trudnoće i tijekom dojenja (laktacije), liječnici ne preporučuju upotrebu lijeka, jer Cetirizin ima sposobnost prodiranja u majčino mlijeko.

Nakon oralne primjene, lijek se apsorbira iz gastrointestinalnog trakta u roku od sat vremena. Bioraspoloživost svih oblika doziranja cetirizina je jednaka. Stalna koncentracija u krvnoj plazmi nakon početka primjene postiže se nakon tri dana. Cetirizin se izlučuje putem bubrega 2/3, a izmetom 1/3. Promjena doziranja nužna je za bolesnike s oštećenom bubrežnom funkcijom, jer se tijekom hemodijalize aktivna tvar gotovo ne uklanja iz tijela.

Tablete

Tablete cetirizin propisane su za odrasle i adolescente od 12 godina. Uz gore navedene simptome alergije, koriste se za liječenje bolesti usne šupljine (glositis, gingivitis, ljekoviti stomatitis) i angioedem Quinckea. Nakon oralne primjene, bijele tablete treba uzimati s vodom (oko 200 ml). Trajanje liječenja je individualno, prema uputama - od 7 dana do šest mjeseci. Studije su pokazale da je lijek Cetirizin siguran čak i uz dugotrajnu terapiju.

Kapi

Za razliku od bijelih tableta, Cetirizine kapi smiju se davati djeci. U ovom obliku, bebe dobivaju lijek, počevši od godine dana. Doziranje za najmanje bolesnike ne prelazi 5 kapi (10 mg) dnevno. Od dvije do šest godina, djetetova doza može biti 10 kapi (5 mg) / dan. Nakon šeste godine, Cetirizin se propisuje 20 kapi (10 mg) / dan. Za kratkotrajne alergije, lijek je najbolje uzimati tjedan dana..

Sirup

Cetirizinski sirup također se uglavnom propisuje za djecu u dobi od 2 do 6 godina. Prema uputama, adolescenti i odrasli smiju uzimati 2 mjerice lijeka, 5 mg dnevno, po mogućnosti navečer. Djeca od 2 godine i starija s težinom do 30 kg mogu piti 5 ml sirupa, a preko 30 - 2 ml. Moguće je koristiti 5 ml 2 puta dnevno, ujutro i navečer. Doziranje se dodjeljuje pojedinačno. Za sezonske alergije prosječno trajanje liječenja je 3-6 tjedana

Lijek treba uzimati s oprezom u bolesnika s oštećenom funkcijom jetre.

Popis i opis proračunskih analoga

Među proračunskim analogima cetirizina treba razlikovati sljedeću skupinu lijekova:

  1. Cetirizin Hexal. Približni trošak lijeka je 60 rubalja. Sličan je i po aktivnim sastojcima u sastavu i po indikacijama. Cetirizin Hexal ima učinkovito antialergijsko djelovanje. Tijekom primjene ne otkriva se sedacija. Proizvedeno u obliku kapi. Akcija se događa sat vremena nakon konzumacije i traje jedan dan.
  2. Letizen. Kategorija cijena je 79 rubalja. Slično je s obzirom na aktivne sastojke u sastavu, prema indikacijama. Alat se proizvodi u obliku tableta, koje uključuju deset miligrama cetirizina. Ima dobar antialergijski učinak, ali se ne preporučuje za vrijeme dojenja, dojenja, a također ni za djecu mlađu od šest godina. Doziranje se izračunava na temelju tjelesne težine. Dnevna doza od pet miligrama propisana je za djecu koja imaju manje od trideset kilograma. Preko trideset kilograma propisana je doza jednaka deset miligrama. Dnevna doza za odraslu osobu jednaka je trideset miligrama.
  3. Cetrin. Trošak počinje od 100 rubalja. Sličan je u sastavu i indikacijama. Cetrin je dostupan u obliku tableta. Također se ne preporučuje tijekom trudnoće, dojenja, djece mlađe od šest godina. Tableta sadrži deset miligrama cetirizin dihidroklorida. Tijekom primjene preporučuje se suzdržavanje od upravljanja motornim vozilom, kao i drugih mehanizama.
  4. Cetirizin-Teva. Trošak Cetirizin-Teve je 81 rubalja. Sličan je u smislu aktivnih sastojaka u sastavu i prema indikacijama. Proizvod se proizvodi u obliku obloženih tableta i sadrži deset miligrama cetirizin dihidroklorida. Lijek se ne preporučuje za uporabu tijekom trudnoće i dojenja. A također i za djecu mlađu od šest godina. Doziranje za odrasle i djecu stariju od dvanaest godina jednako je deset miligrama, jednako jednoj tableti. Djeci čija tjelesna težina ne prelazi trideset kilograma, preporučuje se pola tablete jednom dnevno.
  5. Allertek. Trošak lijeka je 107 rubalja. Proizvodi se u obliku obloženih tableta. Jedna tableta sadrži deset miligrama djelatne tvari cetirizin dihidroklorid. Ima antialergijsko, antihistaminsko, antipruritično djelovanje. Kontraindikacija za uporabu je trudnoća, dojenje, dob do šest godina, individualna netolerancija na komponente. Uzrokuje pospanost, disperziju koncentracije.
  6. Cetirizin DS. Trošak lijeka je 48 rubalja. Proizvodi se u obliku tableta koja sadrži deset miligrama cetirizina. Izračun dnevne doze temelji se na tjelesnoj težini. Ne preporučuje se za vrijeme trudnoće, dojenja, djece mlađe od šest godina.

Cetirizin u liječenju urtikarije

Lijek se uspješno koristi u liječenju urtikarije kod odraslih i djece. Neki stručnjaci, ako se pojave simptomi karakteristični za određenu bolest, preporučuju upotrebu lijeka Cetirizine ili njegovih analoga (Zodak, Tsetrin, itd.) Za njegovo uklanjanje..

Lijek ima snažan antialergijski učinak, pripada antihistaminskim lijekovima druge generacije. Prednost cetirizina je brzi učinak na receptore koji proizvode histamin i izazivaju simptome alergije na koži u obliku svrbeža, crvenih mrlja itd..

Vrlo je važno da učinak samog lijeka bude dugotrajan, dulji od 24 sata, a uz tijek liječenja dulji od pet dana, terapijski učinak traje 72 sata, što ukazuje na kumulativni učinak. Prema riječima liječnika, cetirizin je u potpunosti opravdan u liječenju urtikarije koju karakterizira dugotrajna primjena lijeka

Neosporna prednost u usporedbi s drugim lijekovima protiv alergija je prodor djelatne tvari Cetirizin u gornje slojeve kože, stoga se ovaj lijek apsolutno dobro očituje u liječenju simptoma koji se javljaju upravo u gornjim slojevima epiderme.

Cetirizin je jedini antihistaminik druge generacije koji se koristi u liječenju alergija kod beba od šest mjeseci.

Analozi cetirizina

Ova stranica sadrži popis svih analoga cetirizina prema sastavu i indikacijama za upotrebu. Popis jeftinih analoga, a cijene možete usporediti i u ljekarnama.

  • Najjeftiniji analog cetirizina: Parlazin
  • Najpopularniji analog cetirizina: Fri-al
  • ATC klasifikacija: Cetirizin
  • Aktivni sastojci / sastav: cetirizin

#ImeCijena u RusijiCijena u Ukrajini
1Parlazin Cetirizin
Analog po sastavu i indikaciji
41 rub--
2Cetirizin DS Cetirizin
Analog po sastavu i indikaciji
46 RUB--
3Cetirizin Sandoz Cetirizin dihidroklorid
Analog po sastavu i indikaciji
54 rub260 UAH
4Cetirizin-Akrikhin Cetirizin
Analog po sastavu i indikaciji
58 rub--
petZyrtec cetirizin
Analog po sastavu i indikaciji
70 rub199 UAH

Prilikom izračuna troškova jeftinih analoga Cetirizina uzeta je u obzir minimalna cijena koja je pronađena u cjenicima koje su dostavljale ljekarne

#ImeCijena u RusijiCijena u Ukrajini
1Fri-al levocetirizin
Analog prema indikaciji i načinu primjene
120 rub82 UAH
2Zodak cetirizin
Analog po sastavu i indikaciji
118 rub15 UAH
3Cetrin cetirizin
Analog po sastavu i indikaciji
118 rub33 UAH
4Ksizal levocetirizin
Analog prema indikaciji i načinu primjene
200 rub87 UAH
petSuprastinex Levocetirizin
Analog prema indikaciji i načinu primjene
215 rub482 UAH

Popis analoga lijekova temelji se na statistikama najtraženijih lijekova.

Svi analozi cetirizina

Sastavni analozi i indikacije za uporabu

ImeCijena u RusijiCijena u Ukrajini
Alerza Cetirizin----
Allertek Cetirizin--36 UAH
Zestra pseudoefedrin, cetirizin----
Zyrtec cetirizin70 rub199 UAH
Zodak cetirizin118 rub15 UAH
Letizen cetirizin dihidroklorid----
Parlazin Cetirizin41 rub--
Rolinoza cetirizin--70 UAH
Cetirizin Hexal Cetirizin dihidroklorid316 rub24 UAH
Cetirizin Sandoz Cetirizin dihidroklorid54 rub260 UAH
Cetirizin-Teva Cetirizin83 rub45 UAH
Cetirizin-astrapharm cetirizin--17 UAH
Cetirinax Cetirizin----
Cetrin cetirizin118 rub33 UAH
Cetrinal cetirizin----
Zodak Express levocetirizin dihidroklorid225 rub--
Talert cetirizin dihidroklorid----
Cetirizin-FT cetirizin dihidroklorid----
Allerset cetirizin----
Cetirizin DS Cetirizin46 RUB--
Cetirizin-Akrikhin Cetirizin58 rub--

Gornji popis analoga lijeka, koji ukazuje na zamjene za cetirizin, najprikladniji je, jer imaju isti sastav aktivnih sastojaka i podudaraju se u indikacijama za upotrebu.

Analozi prema indikaciji i načinu primjene

ImeCijena u RusijiCijena u Ukrajini
Alerzin Levocetirizin dihidroklorid--14 UAH
Aleron Levocetirizin dihidroklorid--15 UAH
Aleron neo Levocetirizin dihidroklorid--15 UAH
Glenzet levocetirizin124 rub41 UAH
Zilola levocetirizin--44 UAH
Ksizal levocetirizin200 rub87 UAH
Suprastinex Levocetirizin215 rub482 UAH
L-Cet Levocetirizin--20 UAH
Zodak Active Levocetirizin--15 UAH
Cesera levocetirizin----
Tsetrilev levocetirizin--25 UAH
Alergolski levocetirizin dihidroklorid--91 UAH
Allergol levocetirizin dihidroklorid----
Na putu Levocetirizin150 rub43 UAH
Alergijski levocetirizin dihidroklorid--30 UAH
Fri-al levocetirizin120 rub82 UAH
Levocetirizin-Teva Levocetirizin243 rub--
Levocetirizin Levocetirizin122 rub--

Različit sastav, može se podudarati u indikaciji i načinu primjene

ImeCijena u RusijiCijena u Ukrajini
Difenhidramin difenhidramin3 rub2 UAH
Difenhidramin-Darnitsa difenhidramin--8 UAH
Tavegil Clemastine134 rub24 UAH
Donormil doksilamin115 rub34 UAH
Respilirajte doksilamin98 rub--
Normoson doksilamin sukcinat----
Valocordin-Doxylamine Doxylamine succinate187 rub--
Feniden dimetinden maleat----
Suprastin kloropiramin101 rub16 UAH
Suprostilin Kloropiramin--6 UAH
Kloropiramin Kloropiramin58 rub18 UAH
Kloropiramin hidroklorid kloropiramin--6 UAH
Teraligen Alimemazin445 rub680 UAH
Pipolfen Promethazine640 rub1000 UAH
Torecan Tietilperazin----
Ciel Dimenhidrinat----
Aviamarin dimenzijahidrinat69 rub300 UAH
Peritol ciproheptadin4400 rub46 UAH
Agistam Loratadin--9 UAH
Aleric Loratadin--12 UAH
Aleerpriv Loratadin----
Erolin loratadin--200 UAH
Claridol Loratadin85 rub--
Clarisens Loratadin40 rub--
Claritin Loratadin119 rub37 UAH
Clarotadine Loratadin----
Lomilan Loratadin86 rub--
Lorahexal Loratadin39 rub--
Lorano loratadin--26 UAH
Lorano oudt loratadin--29 UAH
Loratadin Loratadin10 trljati5 UAH
Laura104 rub169 UAH
Loratadin-Darnica Loratadin--9 UAH
Loratadin-Zdravlje Loratadin--8 UAH
Loratadin-Stoma loratadin--5 UAH
Loratadin-Teva Loratadin79 rub--
Loratadin Poljoprivredno zemljište Loratadin----
Loratadin Stada Loratadin47 rub--
Loratadin-Akrihin Loratadin53 rub--
Loratadin-Hemofarm Loratadin----
Diazolin mebhidrolin3 rub2 UAH
Diazolin za djecu mebhidrolin--14 UAH
Diazolin-Darnitsa mebhidrolin--4 UAH
Diazolin-Ozon mebhidrolin----
Ketotifen Ketotifen30 rubalja3 UAH
Ketotifen Sopharma ketotifen62 rub19 UAH
Ketotifen VFZ ketotifen--31 UAH
Ketotifen-B ketotifen----
Ketotifen-LH--3 UAH
Semprex Acrivastin2120 rub--
Kestinski ebastin174 rub300 UAH
Espa-Bastin Ebastin171 rub--
Altiva Fexofenadine--54 UAH
Alfast feksofenadin----
Tigofast 180 feksofenadin----
Fexofast feksofenadin202 rub73 UAH
Telfast feksofenadin1950 rub850 UAH
Tigofast feksofenadin--57 UAH
Allergo----
Allegra Fexofenadine Hydrochloride370 rub97 UAH
Fexadine Fexofenadine Hydrochloride243 rub360 UAH
Alerix feksofenadin----
Allergostop Desloratadin----
Alersis Desloratadin--58 UAH
Desal desloratadin141 rub--
Eden desloratadin--8 UAH
Ezlor Desloratadin151 rub--
Eridez desloratadin--22 UAH
Erius desloratadin240 rub113 UAH
Lordestine desloratadin166 rub--
Trexil neo desloratadin--27 UAH
Fribris desloratadin----
Ds-Lor----
Desloratadin Desloratadin106 rub22 UAH
Lordes desloratadin--64 UAH
Eridez-Darnitsa desloratadin--28 UAH
Alergomax--25 UAH
Allergostop--19 UAH
Eslotin desloratadin--124 UAH
Blogir-3 desloratadin120 rub--
Desloratadin-LF desloratadin----
Elisey Desloratadin83 rub--
Blogir Desloratadin216 rub--
Rupafin rupatadin348 rub460 UAH
Nyx--499 UAH
Fenkarol hifenadin137 rub34 UAH
Nixar bilastin243 rub82 UAH
Gistafen sekifenadin329 rub113 UAH
Rinitalne homeopatske potencije raznih tvari599 rub41 UAH

Kako pronaći jeftini analog skupog lijeka ?

Da biste pronašli jeftini analog lijeka, generički lijek ili sinonim, prije svega preporučujemo da obratite pažnju na sastav, naime, iste aktivne sastojke i indikacije za uporabu. Identični aktivni sastojci lijeka ukazat će na to da je lijek sinonim za lijek, farmaceutski ekvivalent ili farmaceutsku alternativu. Međutim, ne zaboravite na neaktivne komponente sličnih lijekova, koje mogu utjecati na sigurnost i učinkovitost. Ne zaboravite na savjete liječnika, samoliječenje može naštetiti vašem zdravlju, zato se uvijek savjetujte sa svojim liječnikom prije upotrebe bilo kakvih lijekova.

Cijena cetirizina

Na web stranicama u nastavku možete pronaći cijene cetirizina i raspitati se o dostupnosti u obližnjoj ljekarni

Uputa za cetirizin

farmakološki učinak
Blokator hi-histaminskih receptora. Utječe na "ranu" fazu alergijskih reakcija i smanjuje migraciju eozinofila; ograničava oslobađanje medijatora ("prenositelja" alergije) u "kasnoj" fazi alergijske reakcije. Praktički nema antiholinergičnog i antiserotoninskog djelovanja. U terapijskim dozama ne uzrokuje sedativni (sedativni) učinak.

Indikacije za uporabu
Peludna groznica, alergijski rinitis (curenje iz nosa), konjunktivitis (upala vanjske sluznice očiju), dermatitis (upala kože), urtikarija, Quinckeov edem (alergijski edem).

Način primjene
Odrasli i djeca starija od 12 godina propisuju se u dozi od 10 mg u 1 dozi navečer, uz obroke ili 5 mg 2 puta dnevno (ujutro i navečer). Djeca od 2 do 6 godina - 5 mg (10 kapi) 1 put dnevno ili 2,5 mg (5 kapi) 2 puta dnevno (ujutro i navečer). Pacijentima s bubrežnom insuficijencijom propisana je polovica preporučene doze..

Nuspojave
Moguća blaga i brzo prolazna pospanost, uznemirenost, vrtoglavica, glavobolja, suha usta.

Kontraindikacije
Zatajenje bubrega, trudnoća, dojenje, preosjetljivost na lijek.

Obrazac za puštanje
Tablete od 10 mg u pakiranju od 20; 10 mg filmom obložene tablete u pakiranju od 7 komada; kapi za oralnu primjenu u bočicama od 10 ml (1 ml = 20 kapi - 10 mg cetirizin hidroklorida).

Uvjeti skladištenja
Popis B. Na suhom, hladnom i tamnom mjestu.

Farmakološka skupina
Lijekovi koji primarno djeluju na periferni živčani sustav
Histamin i antihistaminici
Antihistaminici

Aktivni sastojak: Cetirizin

Cetirizin

Sastav

1 tableta sadrži 10 mg cetirizin dihidroklorida. MCC, silicijev dioksid, laktoza monohidrat, magnezijev stearat, kao pomoćne komponente.

U 1 ml kapi - cetirizin dihidroklorid 10 mg. Benzojeva kiselina, propilen glikol, glicerol, voda, natrijev acetat, kao pomoćne tvari.

Obrazac za puštanje

  • Obložene tablete Cetirizine Teva 10 mg.
  • Kapi Cetirizine Hexal za oralnu primjenu u bočicama od 10 ml ili 20 ml.

farmakološki učinak

Farmakodinamika i farmakokinetika

Farmakodinamika

Blokator H1-histaminskih receptora, kompetitivni antagonist histamina. Uklanja manifestacije alergijskih reakcija, djelujući antieksudativno i antipruritično. Smanjuje propusnost kapilara, uklanja grč mišića i kožne reakcije (kod hladne urtikarije). Smanjuje hiperreaktivnost bronhopulmonalnog sustava u bolesnika s astmom kao odgovor na oslobađanje histamina.

Gotovo da nema antikolinergičnog i sedativnog učinka. Učinak se opaža nakon 1 sata, maksimalni učinak određuje se nakon 4 sata, a trajanje je 24 sata. Akcija traje 3 dana nakon završetka liječenja. Tijekom liječenja ne razvija se tolerancija na lijek.

Farmakokinetika

Kada se uzima oralno, dobro se apsorbira. Cmax se utvrđuje u krvi nakon 1 sata i veže se na proteine ​​za 93%. Ne kumulira se. Metabolizira se u neaktivni metabolit, 60% se izlučuje putem bubrega za 96 sati, a mali dio aktivne tvari (10%) kroz crijeva. T1 / 2 je 7-10 sati. T1 / 2 u djece 6-12 godina - 6 sati. Povećava se T1 / 2 s oštećenom funkcijom bubrega i jetre.

Indikacije za uporabu

Kontraindikacije

  • povećana osjetljivost;
  • dob do 6 godina (za tablete);
  • trudnoća;
  • dojenje;
  • ozbiljno zatajenje bubrega;
  • malapsorpcija glukoze-galaktoze;
  • Intolerancija na laktozu.

Oprezno se propisuje kod teškog zatajenja bubrega, u starijoj dobi, uz uzimanje barbiturata, etanola, opioidnih analgetika, derivata benzodiazepina. Izbjegavajte vožnju tijekom prijema.

Nuspojave

Najčešće nuspojave su:

  • proljev;
  • parestezija;
  • uzbuđenje;
  • svrbež, osip;
  • astenija.

Rijetke nuspojave:

  • tahikardija, lupanje srca;
  • poremećaji smještaja;
  • povećana razina jetrenih transaminaza;
  • hepatitis;
  • osip;
  • angioedem;
  • disurija;
  • poteškoće s mokrenjem;
  • debljanje;
  • poremećaji kretanja;
  • agresija;
  • depresija;
  • nesanica;
  • halucinacije;
  • kršenje okusa;
  • nesvjestica;
  • trombocitopenija.

Upute za primjenu cetirizina (način i doziranje)

Kapi Cetirizin Hexal, upute za uporabu

Odraslima i djeci od 12 godina propisane su 20 kapi (što odgovara 10 mg), po mogućnosti navečer. Djeca 6-12 godina - 20 kapi navečer, od 2 do 6 godina - 10 kapi navečer, od 1 do 2 godina 5 kapi 2 puta dnevno.

Stariji bolesnici ne mijenjaju dozu. Kod zatajenja bubrega preporučena doza smanjuje se 2 puta. S insuficijencijom jetre, doza se odabire pojedinačno. Trajanje sezonskog alergijskog rinitisa je 3 do 6 tjedana. Ako cvatnja biljaka nije dugotrajna, a pelud ima kratkotrajni učinak - jedan tjedan.

Upute za uporabu Cetirizine Teva

Tablete se uzimaju oralno, cijele, bolje navečer, s obzirom na sedativni učinak. Odraslima i djeci od 12 godina propisuju se 10 mg dnevno. Djeca 6-12 godina s težinom većom od 30 kg - 10 mg jednom dnevno, s težinom manjom od 30 kg - 5 mg jednom dnevno.

Predozirati

Predoziranje se očituje pospanošću kod odraslih, kod djece, tjeskobom i razdražljivošću, zadržavanjem mokraće, zatvorom, suhoćom usta, proširenim zjenicama, tahikardijom.

Liječenje se sastoji u ispiranju želuca i imenovanju enterosorbenta. Provodi se simptomatsko liječenje. Ne postoji protuotrov. Hemodijaliza nije učinkovita.

Interakcija

Nije otkrivena interakcija s cimetidinom, eritromicinom, ketokonazolom, diazepamom, azitromicinom. Primjena s Teofilinom dovodi do smanjenja klirensa cetirizina. Mijelotoksični lijekovi povećavaju hematotoksičnost cetirizina. Pri uporabi lijekova koji potiču središnji živčani sustav mora biti oprezan.

Lijek pojačava učinke alkohola, stoga nije dopušteno uzimati ga tijekom liječenja ovim lijekom. Primjenu cetirizina treba prekinuti tri dana prije provođenja alergijskih testova.

Uvjeti prodaje

Izdaje se bez recepta liječnika.

Uvjeti skladištenja

Temperatura skladištenja do 25 ° C.

Rok trajanja

Cetirizin tijekom trudnoće

Službene upute pokazuju da je lijek kontraindiciran u trudnoći. To se temelji na činjenici da u ovoj kategoriji nije bilo odgovarajućih studija na ženama, međutim, studije na životinjama nisu utvrdile rizike od štetnih učinaka na fetus (FDA kategorija rizika B za fetus). Također nema podataka o njegovom izlučivanju u majčino mlijeko, pa se ne bi trebao koristiti tijekom razdoblja dojenja..

Ipak, prema malobrojnim studijama lijeka o mogućnosti upotrebe kod trudnica u prvom tromjesečju, to ne povećava broj urođenih oštećenja, učestalost spontanih pobačaja i prijevremenog porođaja. Ni težina novorođenčadi čije su majke uzimale cetirizin nije se razlikovala.

Ako postoji potreba za primjenom antialergijskih lijekova tijekom trudnoće, a nakon vaganja svih rizika, prednost treba dati Fenkarolu, cetirizinu i Loratadinu, koje najbolje nije propisati u prvom tromjesečju.

Analozi Cetirizina

Recenzije Cetirizina

Od čega su cetirizin tablete? Ovo je antialergijski (antihistaminski) lijek druge generacije, koji brzo započinje djelovanje i dugo traje. Upotreba lijeka opravdana je u slučajevima kada je potrebno dugotrajno liječenje alergijskih bolesti: kronična urtikarija, višegodišnji rinitis.

Karakteristična karakteristika je visoka sposobnost prodiranja kroz kožu, stoga je učinkovit kod kožnih manifestacija alergija - atopijskog dermatitisa, urtikarije, osipa alergijske geneze. Od svih lijekova II generacije, samo se Cetirizin koristi u djece od 6 mjeseci.

Visok afinitet za histaminske receptore H1 minimalizira nuspojave. Prema pregledima pacijenata, čak ni dugotrajna primjena lijeka nije uzrokovala suhoću usta, nosa, zatvor. Brojni lijekovi iz ove skupine imaju kardiotoksični učinak, dok Cetirizin, Ebastin, Loratadin, Akrivastin nemaju takav učinak..

Recenzije Cetirizine Hexala su pozitivne, pacijenti primjećuju njegovu učinkovitost i, što je najvažnije, razne oblike oslobađanja. Roditelji primjećuju veliku prihvatljivost lijeka u obliku kapi za djecu. Ljekarna ima veliki izbor oblika doziranja s istim aktivnim sastojkom. Kapi cetirizin hidroklorida proizvode se pod imenima Zirtek, Zodak, Pralazin, a u obliku sirupa proizvode se Zerinal, Cetrin, Zinset, što dodatno proširuje mogućnosti njihove upotrebe. Uz sve to, lijek se smatra lijekom sa sedativnim učinkom (što se ne može reći za Amertil), što ograničava njegovu upotrebu.

Cijena cetirizina gdje kupiti

Ovaj lijek možete kupiti u bilo kojoj ljekarni. Trošak ovisi o proizvođaču. Cijena Cetirizine Teva tableta je od 94-137 rubalja. Za djecu je oblik oslobađanja prikladniji - kapi. Cijena kapi Cetirizine Hexal je 223-252 rubalja. Ista farmaceutska tvrtka također proizvodi oblik tableta..

U ljekarničkoj mreži postoji i ruski Cetirizin Vertex, od kojih se 20 tableta može kupiti za 80 - 116 rubalja. U tim lijekovima aktivni sastojak je cetirizan hidroklorid.

Ljekarnička mreža sadrži pripravke koji sadrže cetirizin dihidroklorid: Cetrin (239-263 rubalja) i Amertil, koji nemaju sedativni učinak.


Publikacije O Uzrocima Alergije