Loratadin (Claritin)

Postoje kontraindikacije. Prije uzimanja posavjetujte se sa svojim liječnikom.

Prekomorska komercijalna imena (u inozemstvu) - Alavert, Alertidine, Allergyx, Anlos, Claratyne, Clarilerg, Ezede, Flonidan, Histalor, Laura, Lertamine, Lictyn, Lisino, Locenxy, Lorado, Lorano, Lorastine, Lotfast, Loridin, Loror, Negalerg L, Polaratyne, Prevahist, Proactin, Roletra, Tavist ND, Tevatadin, Tidor, Tirlor, Versal, Viatine.

Ovdje su svi antihistaminici i stabilizatori membrane mastocita.

Ovdje možete postaviti pitanje ili objaviti recenziju o lijeku (ovdje u tekstu poruke ne zaboravite navesti naziv lijeka) ovdje.

Pripravci koji sadrže Loratadin (Loratadin, ATC kod (ATC) R06AX13):

Obrasci za često puštanje (više od 100 prijedloga u moskovskim ljekarnama)
ImeObrazac za puštanjePakiranje, komZemlja proizvođačaCijena u Moskvi, rPonude u Moskvi
Claritin - originalsirup 1mg / ml - 60ml1Belgija, plug Schering170- (prosječno 243↘) -3001125↗
Claritin - originalsirup 1mg / ml - 120ml1Belgija, plug Schering180- (prosječno 340↘) -420625↘
Claritin - originalTablete od 10 mg7, 10 i 30Belgija, plug Scheringza 7kom: 130- (prosječno 171↘) -205;
za 10kom: 175- (prosječno 220↘) -265;
za 30kom: 445- (prosječno 572↘) -705
1360↗
Claridol (Klaridol)sirup 1mg / ml - 100ml1Indija, Shreya65- (prosječno 79) -270473↗
Claridol (Klaridol)Tablete od 10 mg7Indija, Shreya40- (prosječno 89↗) -120367↗
KlarisensTablete od 10 mg7, 10 i 30Rusija, Pharmstandardza 7kom: 24- (prosječno 41) -48;
za 10kom: 44- (prosječno 66↗) -116;
za 30kom: 105- (prosječno 126) -200
176↘
Clarotadinesirup 100ml1Rusija, Akrikhin100- (prosječno 141) -190290↗
ClarotadineTablete od 10 mg7, 10 i 30Rusija, Akrikhinza 7kom: 60- (prosječno 106) -135;
za 10kom: 101- (prosječno 127↘) -332;
za 30kom: 214- (prosječno 290↘) -370
855↗
Lomilansuspenzija 1mg / ml - 120ml1Slovenija, Lek76- (prosječno 100↘) -125526↗
LomilanTablete od 10 mg7 i 10Slovenija, Lekza 7 komada - 93- (prosječno 119) -150;
za 10kom: 110- (prosječno 143) -190
1352↗
LoraHexalTablete od 10 mgdesetNjemačka, Salutas33- (prosječno 47↘) -60632↗
LoratadinTablete od 10 mg10 i 30Rusija, drugačijaza 10 komada: 7- (prosječno 18) -69;
za 30kom: 18- (prosječno 43) -52
446↗
Loratadin-AkrikhinTablete od 10 mg39Rusija, Akrikhin180- (prosječno 307) -360112↗
Loratadin-TevaTablete od 10 mg7, 10 i 30Mađarska, Tevaza 7 komada: 69- (prosječno 128↗) -165;
za 10kom: 130- (prosječno 184↗) -230;
za 30kom: 200- (prosječno 264↗) -310
1096↗
Rijetko pronađeno i povučeno iz prodajnih oblika izdavanja (manje od 100 ponuda u moskovskim ljekarnama)
ImeObrazac za puštanjePakiranje, komZemlja proizvođačaCijena u Moskvi, rPonude u Moskvi
KlallerginTablete od 10 mgdesetRusija, Obolenskoe120-7814↘
Clarisenssirup 1mg / ml - 100ml1Rusija, Pharmstandard75- (prosječno 95↗) -12580↗
Loratadin WerteTablete od 10 mgdesetRusija, VertexNeNe
ErolynTablete od 10 mg10 i 30Mađarska, Egis2691↘
KlargotilTablete od 10 mgdesetRusija, Gedeon Richter RusNeNe
Loratadin StadaTablete od 10 mgdesetRusija, Makiz7-53 (prikaz, stručni)49↗
AlerprivTablete od 10 mgdesetArgentina, ChimicaNeNe
Vero-LoratadinTablete od 10 mg12Rusija, VeropharmNeNe
ClarifarmTablete od 10 mgdesetRusija, PharmacorNeNe
Clarifertabl 10mgdesetRusija, BryntsalovNeNe

Claritin (izvorni Loratadin) - službene upute za uporabu:

Klinička i farmakološka skupina:

Bloker histaminskih H1 receptora. Antialergijski lijek

farmakološki učinak

Antihistamin, blokator perifernih histaminskih H1 receptora. Ima brz i dugotrajan antialergijski učinak.

Poboljšanje stanja zabilježeno je u prvih 30 minuta nakon uzimanja lijeka. Antihistaminski učinak doseže maksimum nakon 8-12 sati od početka djelovanja i traje više od 24 sata.

Farmakokinetika

Lijek se brzo apsorbira iz gastrointestinalnog trakta. Vrijeme postizanja Cmax u krvnoj plazmi loratadina je 1,3 sata, a njegov aktivni metabolit, desloratadin, 2,5 sata.Unos hrane povećava vrijeme za postizanje Cmax loratadina i desloratadina za otprilike 1 sat. Cmax loratadina i desloratadina ne ovisi o unosu hrane.

Loratadin se u desloratadin metabolizira izoenzimom CYP3A4 i, u manjoj mjeri, CYP2D6.

Izlučuje se mokraćom i žuči. Prosječna vrijednost T1 / 2 loratadina bila je 8,4 sata (3 do 20 sati), a desloratadina 28 sati (8,8 do 92 sata).

Farmakokinetika u posebnim kliničkim situacijama

T1 / 2 raste s alkoholnim oštećenjem jetre (ovisno o težini bolesti) i ne mijenja se u prisutnosti kroničnog zatajenja bubrega.

Hemodijaliza nije utjecala na farmakokinetiku loratadina i njegovog aktivnog metabolita.

Cmax se povećava u starijih bolesnika, s kroničnim zatajenjem bubrega, alkoholnim oštećenjem jetre.

Indikacije za uporabu lijeka CLARITIN®

  • sezonski (peludna groznica) i cjelogodišnji alergijski rinitis i alergijski konjunktivitis (za uklanjanje simptoma povezanih s tim bolestima - kihanje, svrbež nosne sluznice, rinoreja, osjećaji žarenja i svrbeža u očima, suzne oči);
  • kronična idiopatska urtikarija;
  • kožne bolesti alergijskog podrijetla.

Režim doziranja

Lijek se primjenjuje oralno, bez obzira na unos hrane..

Odraslima (uključujući starije osobe) i adolescentima starijim od 12 godina preporučuje se uzimanje Claritina u dozi od 10 mg (1 tableta ili 2 žličice / 10 ml / sirup) jednom dnevno.

Za bolesnike s oštećenom funkcijom jetre ili bubrežnom insuficijencijom, početna doza treba biti 10 mg (1 tableta ili 2 žličice / 10 ml / sirup) svaki drugi dan.

Za djecu u dobi od 2 do 12 godina preporuča se propisivanje doze Claritina ovisno o tjelesnoj težini: s tjelesnom težinom manjom od 30 kg - 5 mg (1/2 tablete ili 1 čajna žličica / 5 ml / sirup) 1 puta dnevno, s tjelesnom težinom 30 kg ili više - 10 mg (1 tableta ili 2 žličice / 10 ml / sirup) 1 puta dnevno.

Nuspojava

Dolje navedeni neželjeni događaji dogodili su se s Claritinom u učestalosti> 2% i približno jednakom učestalošću kao i kod placeba.

Sa strane središnjeg živčanog sustava: kod odraslih je zabilježena glavobolja, umor, suha usta, pospanost. Djeca rijetko prijavljuju: glavobolju, nervozu, sedaciju. Kao i kod odraslih, učestalost ovih događaja u djece bila je na istoj razini kao i kod placeba.

Iz probavnog sustava: kod odraslih - mučnina, gastritis; rijetko - disfunkcija jetre.

Sa strane kardiovaskularnog sustava: rijetko u odraslih - lupanje srca, tahikardija.

Alergijske reakcije: u odraslih - osip na koži; rijetko - anafilaksa.

Ostalo: rijetko u odraslih - alopecija.

Kontraindikacije za uporabu lijeka CLARITIN®

  • dob do 2 godine;
  • razdoblje laktacije (dojenje);
  • preosjetljivost na loratadin ili bilo koju drugu komponentu lijeka.

Lijek treba oprezno propisivati ​​tijekom trudnoće, zatajenja jetre..

Primjena lijeka CLARITIN® tijekom trudnoće i dojenja

Primjena Claritina tijekom trudnoće moguća je samo ako je predviđena korist za majku veća od potencijalnog rizika za fetus.

Aktivne komponente lijeka izlučuju se u majčino mlijeko, stoga, pri propisivanju lijeka tijekom laktacije, treba odlučiti o pitanju prestanka dojenja.

Zahtjev za kršenje funkcije jetre

Lijek koristite s oprezom kod zatajenja jetre: početna doza treba biti 10 mg (1 tableta ili 2 žličice / 10 ml / sirup) svaki drugi dan.

Primjena za oštećenu bubrežnu funkciju

Za bolesnike s oštećenjem bubrega početna doza treba biti 10 mg (1 tableta ili 2 žličice / 10 ml / sirup) svaki drugi dan.

Predozirati

Simptomi: pospanost, tahikardija, glavobolja.

Liječenje: ispiranje želuca (po mogućnosti 0,9% otopine natrijevog klorida), unos adsorbenata (drobljeni aktivni ugljen s vodom), simptomatski lijekovi. Loratadin se ne izlučuje hemodijalizom.

Interakcije s lijekovima

Claritin ne pojačava učinak etanola (alkohola) na središnji živčani sustav.

Kada se Claritin uzimao zajedno s ketokonazolom, eritromicinom ili cimetidinom, zabilježeno je povećanje koncentracije loratadina i njegovog metabolita u plazmi, ali se to povećanje nije klinički očitovalo, uklj. prema podacima EKG-a.

Uvjeti izdavanja iz ljekarni

Lijek je odobren za uporabu kao sredstvo bez recepta.

Uvjeti i rokovi skladištenja

Lijek treba čuvati izvan dohvata djece na temperaturi od 2 ° do 30 ° C. Rok trajanja tableta - 4 godine, sirupa - 3 godine.

Claritinovi analozi

Claritin je lijek u tabletama i sirup za alergije koji proizvodi poznata tvrtka Bayer. Ovisno o obliku, odobren je za uporabu u djece od 2 do 12 godina. Trošak lijeka je od 190 do 650 rubalja.

Nažalost, lijek nije dostupan svim posjetiteljima ljekarni, a pitanje analoga Claritina jeftinije je. Pri odabiru, obratite pažnju na sastav, trajanje terapijskog učinka i učestalost primjene, nuspojave, pročitajte uputu.

farmakološki učinak

Proizvođač: Bayer, Schering-Plough Labo, Belgija

Oblik izdanja: tablete, sirup

Djelatna tvar: loratadin

Sinonimi: Loratadin, Claridol, Clarisens, Lomilan, Lorahexal, Klarotadin itd..

Glavna komponenta uklanja alergijsku reakciju i simptome - kihanje, svrbež, suzenje, smanjuje osip. Zbog selektivnog djelovanja, Claritin ne utječe na srce, krvne žile, živčani sustav, posebno na rezultate EKG-a i analize.

Prednost lijeka - nema pospanosti kada se koristi u preporučenim dozama.

Statistika! Prema studijama, prilikom uzimanja Claritina, pospanost je primijećena u samo 1,2% bolesnika. Rijetko prijavljena glavobolja, nesanica i povećan apetit.

Indikacije za uporabu Claritina

Lijek se izdaje bez recepta i koristi se kao antialergijsko sredstvo samostalno ili u kombinaciji s drugim lijekovima za liječenje:

  1. kronična urtikarija;
  2. peludna groznica;
  3. višegodišnji alergijski rinitis;
  4. alergijski konjunktivitis.

Lijek uklanja suzenje, svrbež, kihanje, crvenilo, rinoreju (protok sekreta iz nosne šupljine). Može se koristiti za smanjenje simptoma akutnih respiratornih virusnih infekcija i akutnih respiratornih infekcija kao pomoćno sredstvo, dio je nekih prahova za ublažavanje stanja (na primjer, Anvimax).

Claritin - upute za uporabu

Lijek počinje djelovati unutar 30 minuta nakon uzimanja, učinak traje do jednog dana. Kada uzimati Claritin - ujutro ili navečer, nije važno. Princip liječenja naravno je svaki dan u isto vrijeme u preporučenim dozama.

Doza ovisi o dobi. Točan iznos za djecu određuje liječnik, naznačen u napomeni.

Neželjeno je koristiti kod teških oštećenja jetre. Ostale kontraindikacije - dojenje i netolerancija glavnih i pomoćnih komponenata.

Claritin prije ili poslije jela

Lijek se može koristiti bez obzira na obrok.

Claritinovi analozi

U ljekarnama postoje dvije skupine zamjena za Claritin:

  1. sinonimi - lijekovi istog sastava, razlikuju se u zemlji podrijetla, omjeru cijene i kvalitete;
  2. lijekovi - analozi Claritina s istim učinkom, ali s različitim sastavom.

Claritinovi analozi s cijenama i zemljom podrijetla

AnalognoCijena, u rubaljimaZemlja proizvođača
Claritin190-650Belgija
Cetirizin45-210 (prikaz, stručni)Rusija
Feksadin315-450Indija
U aleji240-500Indija
Nixar250-350Španjolska, Njemačka ili Italija
Ketotifen45-80 (prikaz, stručni)Rusija, Bugarska
Tavegil170-370 (prikaz, stručni)Austriji ili Italiji
Diazolin40-90 (prikaz, stručni)Rusija
Cetrin140-250 (prikaz, stručni)Indija
Loratadin10-280 (prikaz, stručni)Rusija, Mađarska
Zodak150-350 (prikaz, stručni)Njemačkoj ili Češkoj
Kestin220-620Španjolska
Erius550-820Belgija
Suprastin120-300Mađarska
Desal200-480Indija

Sinonimi

Najčešći lijekovi koji sadrže loratadin su:

  • Loratadin (Rusija, Bjelorusija, Mađarska, Srbija);
  • Lorahexal (Njemačka);
  • Claridol (Indija);
  • Clarisens (Rusija);
  • Lomilan (Slovenija) i drugi.

Lijekovi se razlikuju u kvaliteti sirovina i, shodno tome, učinku, učestalosti nuspojava (posebno pospanosti).

Cetirizin

Proizvođač: Ozon, Akrihin, Replekpharm, Vertex, Salyutas, Danafa itd..

Oblik izdanja: tablete

Djelatna tvar: cetirizin

Sinonimi: Tsetrin, Zodak, Zyrtec, Parlazin, Solonex itd..

Cetirizin je ruski analog Claritina, koji ima iste indikacije i dodatno Quinckeov edem. Primjenjuje se jednom dnevno, terapeutski učinak analoga Claritina započinje unutar 20-60 minuta i traje do 24 sata.

Što je bolje - Cetirizin ili Claritin, ovisi o karakteristikama organizma. Oba lijeka druge generacije, učinkovita, imaju malu ili nikakvu pospanost.

Feksadin

Proizvođač: Ranbaxi, Indija

Oblik izdanja: tablete

Djelatna tvar: feksofenadin

Analog Claritina Feksadin koristi se za urtikariju i sezonski alergijski rinitis. Uzimaju ga jednom dnevno djeca od 6 ili 12 godina, ovisno o doziranju i odrasli. Rijetko uzrokuje pospanost i nema sedativni učinak.

U aleji

Proizvođač: Dr. Reddy's, Indija

Oblik izdanja: tablete

Djelatna tvar: levocetirizin

Sinonimi: Suprastinex, Glenzet, Zodak express, Ksizal, Levocetirizin, Elset itd..

Lijek nove generacije Allerway sadrži izomer cetirizina, koji je dvostruko aktivniji od potonjeg. Koristi se za liječenje alergijskog rinitisa, urtikarije i dermatoza, Quinckeovog edema. Prema uputama, dopušteno je koristiti djeci od 2 godine i odraslima jednom dnevno.

Nixar

Proizvođač: Berlin-Chemie, Njemačka

Oblik izdanja: tablete

Aktivni sastojak: bilastin

Analog Claritin Nixar ne koristi se u pedijatriji do 12. godine života. Terapijski učinak javlja se u roku od sat vremena i traje do jednog dana.

Ketotifen

Proizvođač: Sopharma (Bugarska), ozon ili Irbit KhFZ, Rusija

Oblik izdanja: tablete i sirup

Aktivni sastojak: ketotifen

Analogni recept Ketotifen koristi se u liječenju alergija za odrasle i dječje bolesti. Uz antihistaminski učinak, lijek dodatno potiče izlučivanje ispljuvka, smanjuje intenzitet i trajanje astmatičnih napada. Nepoželjne radnje uključuju pospanost, nesanicu, razdražljivost i druge reakcije živčanog sustava.

Diazolin

Proizvođač: Pharmstandard, Ozon, AVVA RUS, farma Valenta, Farmak, Marbiopharm, Rusija ili Ukrajina

Oblik izdanja: tablete, dražeje

Aktivni sastojak: mebhidrolin

Diazolin je jeftin analog prve generacije Claritina. Značajni nedostaci - slabo djelovanje, potreba za promjenom svakih 10 dana zbog razvoja ovisnosti, sedacije, negativnog učinka na srce, jetru, bubrege, organ vida.

Što je bolje - Diazolin ili Claritin, ovisi o konkretnom slučaju. Claritin je učinkovitiji i sigurniji, ne uzrokuje pospanost. Dostupno u sirupu za djecu i tabletama za odrasle.

Claritin ili Cetrin - što je bolje za alergije

Proizvođač: Dr. Reddy S, Indija

Oblik izdanja: tablete

Djelatna tvar: cetirizin

Sinonimi: Cetirizin, Zodak, Zyrtec, Parlazin, Solonex

Cetrin je druga generacija antialergijskih tableta. Terapijski učinak ovog analoga Claritina započinje unutar 20 minuta i traje do jednog dana. Kada se koristi u preporučenim dozama, sredstvo nema sedativni učinak, ali je moguća blaga pospanost.

Prednosti Tsetrina: sposobnost upotrebe kod djece od 6 godina, brzi učinak u roku od 20 minuta, razumni trošak, jednostavnost upotrebe - samo jedna tableta dnevno.

Proizvođač proizvodi Cetrin u pakiranjima od 20 i 30 tableta. Prvi oblik prikladan je za kratki tijek liječenja, rijetka pogoršanja alergije ili reakcija koja se pojavi prvi put. Veće pakiranje prikladno je za kronične bolesnike ili obiteljsku opremu za prvu pomoć ako u kući ima nekoliko alergičara.
Ako usporedite Claritin i Cetrin, lijekovi su slični. Analozi imaju isti princip djelovanja, terapeutski se učinak očituje u roku od sat vremena. Oba se analoga uzimaju jednom dnevno. Ako jedan lijek ne pomogne, možete ga zamijeniti drugim..

Claritin ili Loratadin - što je bolje

Proizvođač: Ozon, Teva, Vertex, itd., Rusija ili Mađarska

Oblik izdanja: tablete

Djelatna tvar: loratadin

Sinonimi: Claritin, Clarotadine, Claridol itd..

Loratadin je jeftina zamjena za Claritin. Lijek proizvode uglavnom domaće farmaceutske tvrtke, cijena analoga je i do 10 puta niža. Karakteristična značajka je prisutnost samo oblika tablete.
Općenito, Loratadin i Claritin imaju iste indikacije i ograničenja, svojstva. Lijekovi sadrže jednu komponentu. Razlikuju se u omjeru cijene i kvalitete.

Claritin je skuplji i sudjelovao je u kliničkim ispitivanjima. Najbliži su mu pripravci Loratadina stranih (Teva) ili ruskih proizvođača koji rade prema GMP standardima (Vertex, Akrikhin).

Claritin ili Zodak - što je bolje za alergije

Proizvođač: Zentiva, Njemačka ili Češka

Oblik izdanja: tablete, kapi

Djelatna tvar: cetirizin

Sinonimi: Cetirizin, Cetrin, Zyrtec

Zodak je lijek koji može zamijeniti Claritin ako je neučinkovit. Analog sadrži različitu glavnu tvar od druge generacije. Koristi se u obliku kapi godinama i tableta.

Zodak i Claritin su slični lijekovi, imaju slične indikacije i ograničenja za upotrebu. Prednost je što pacijenti nisu pospani.

Claritin ili Erius

Proizvođač: Schering-Plough Labo, Belgija

Oblik izdanja: tablete, sirup

Djelatna tvar: desloratadin

Sinonimi: Ezlor, Desloratadin, Desal, Blogir-3, Lordestin

Erius je dokazani i sigurni analog Claritina, odobren za upotrebu u dojenčadi od 6 mjeseci u obliku sirupa. Također, analog Claritina koristi se kod starije djece i odraslih. Lijek uklanja sve simptome alergije.

Budući da je Erius aktivni metabolit analoga loratadina (Claritin), potonji je bolji za alergijski rinitis, kožne bolesti.

Erius pripada posljednjoj generaciji lijekova, ne uzrokuje pospanost, letargiju i pogoršanje psihomotornih reakcija. Može se koristiti za liječenje vozača i ljudi čiji je rad povezan s brzim motoričkim i psiho-emocionalnim reakcijama. Kompatibilno s alkoholom.

Kad biraju između Claritina ili Eriusa, djeca bi se trebala voditi indikacijama i financijskim mogućnostima. Lijek sadrži aktivni metabolit glavne komponente Claritin, koji je skuplji. Može se koristiti za liječenje djece od 6 mjeseci starosti. Erius je brži i jači.

Claritin ili Suprastin - što je bolje za alergije

Proizvođač: Egis, Mađarska

Oblik izdanja: tablete, ampule

Djelatna tvar: kloropiramin

Suprastin je lijek za alergije prve generacije s mnogim kontraindikacijama i nuspojavama.

U dječjoj je praksi ovaj analog Claritina zabranjen za upotrebu do 3 godine. Mane - uzrokuje pospanost, pojačava učinak alkohola, nije prikladno za starije osobe i vozače. Opasna nuspojava je bronhospazam. Lijek je propisan za različite alergijske reakcije, osim za bronhijalnu astmu.

Učinak se javlja u roku od 15 minuta i traje do 3-6 sati, nakon čega trebate popiti sljedeću dozu.

Claritin je moderniji i sigurniji lijek, prikladan za upotrebu.

Claritin ili Desal

Proizvođač: Actavis, Indija

Oblik izdanja: sirup, tablete

Djelatna tvar: desloratadin

Sinonimi: Nalorius, Erius, Lordestin, Ezlor itd..

Što je bolje - Desal ili Claritin, ovisi o dokazima. Prvi lijek započinje svoj terapeutski učinak brže, jer sadrži aktivni metabolit loratadina. Analog Desal koristi se u praksi djece i odraslih.

Claritin ili Kestin

Proizvođač: Industrias ili Catalent, Španjolska

Oblik izdanja: tablete

Djelatna tvar: ebastin

Kestin se proizvodi u dva oblika tableta - jednu treba isprati vodom, drugu otapa u usnoj šupljini i djeluje brže, prikladno za pacijente s poteškoćama u gutanju. Za razliku od Claritina, terapijski učinak traje do 48 sati.

Još jedna nedvojbena prednost - nakon završetka tečaja, antihistaminski učinak traje do 3 dana, što vam omogućuje da smanjite trajanje prijema na 5 dana.

Kestin se koristi u dječjoj praksi od 12. godine.

Claritin i Kestin su lijekovi iste generacije. Sadrže različite aktivne sastojke. Indikacije za uporabu su iste. Što je bolje, razlikuje se u određenoj situaciji.

Tavegil ili Claritin - što je bolje

Proizvođač: Takeda (Austrija) ili Famar (Italija)

Oblik izdanja: tablete, injekcije

Djelatna tvar: klemastin

Analog Claritina u tabletama i injekcijama za brže antihistaminsko djelovanje - Tavegil, pripada prvoj generaciji antihistaminika. Tavegil se koristi za rinitis i svrbež dermatoza na koži - svrbež nakon uboda insekata, urtikarija, dermatitis. Učinak traje do 12 sati, pa se ovaj analog Claritina mora piti dva puta dnevno..

Nedostatak Tavegila je sedativni učinak. Prilikom uzimanja analoga, pacijenti primjećuju pospanost i povećani umor, letargiju, poremećenu koordinaciju, suhu sluznicu i ovisnost. Međutim, ponekad su ove nuspojave potrebne da bi se pacijent brzo oporavio..

U dječjoj praksi dopušteno od 6 godina.

Važno! Ako se odabere Tavegil, treba imati na umu da se lijek nakon 10 dana mora zamijeniti zbog fenomena ovisnosti. Da bi se spriječile neželjene reakcije, ne može se koristiti zajedno s alkoholom, jer lijek pojačava učinak tekućina koje sadrže alkohol.

U drugim slučajevima, Claritin djeluje brže i jače, prikladan je za upotrebu (jednom dnevno), pacijent ne osjeća suhu sluznicu, pospanost. Nedvojbena prednost je sposobnost upotrebe dulje od 10 dana za kronične alergije, jer lijek ne izaziva ovisnost.

Analogi Claritina razlikuju se po sastavu, indikacijama, ograničenjima. Pri odabiru zamjene treba uzeti u obzir je li lijek prikladan za vozače, starije osobe, uzrokuje pospanost ili ne, u kojoj dobi je dopušteno koristiti u dječjoj praksi. Trudnice i dojilje ne bi trebale samostalno odlučivati ​​o zamjeni, obratite se liječniku.

Odgovori na pitanja

  1. Koja je razlika između Loratadina ili Claritina?

Sadrži jedan aktivni sastojak. Međutim, zbog razlika u kvaliteti sirovina, proizvodnih tehnologija, promjene kvalitete. Prilikom odabira između lijekova, dajte prednost Claritinu ili dobro poznatom i visokokvalitetnom Loratadinu. Na primjer, proizvođač Teva.

Prema istraživanjima, lijek ne uzrokuje pospanost ako se slijede upute, posebno preporučene doze.

Ako lijek ne pomaže, a dijagnoza je alergija, zamijenite pripravcima koji sadrže izomere. Na primjer, levocetirizin, desloratadin.

Ne, ovo je antialergijsko sredstvo.

Analozi Claritina

Ova stranica sadrži popis svih analoga Claritina prema sastavu i indikacijama za upotrebu. Popis jeftinih analoga, a cijene možete usporediti i u ljekarnama.

  • Najjeftiniji analog Claritina: Diazolin
  • Najpopularniji kolega iz Claritina: Nixar
  • ATC klasifikacija: Loratadin
  • Aktivni sastojci / sastav: loratadin

#ImeCijena u RusijiCijena u Ukrajini
1Diazolin mebhidrolin
Analog prema indikaciji i načinu primjene
3 rub2 UAH
2Loratadin Loratadin
Analog po sastavu i indikaciji
10 trljati5 UAH
3Ketotifen Ketotifen
Analog prema indikaciji i načinu primjene
30 rubalja3 UAH
4Lorahexal Loratadin
Analog po sastavu i indikaciji
39 rub--
petClarisens Loratadin
Analog po sastavu i indikaciji
40 rub--

Prilikom izračuna troškova jeftinih analoga Claritina uzeta je u obzir minimalna cijena koja je pronađena u cjenicima koje su dostavljale ljekarne

#ImeCijena u RusijiCijena u Ukrajini
1Nixar bilastin
Analog prema indikaciji i načinu primjene
243 rub82 UAH
2Erius desloratadin
Analog prema indikaciji i načinu primjene
240 rub113 UAH
3Loratadin Loratadin
Analog po sastavu i indikaciji
10 trljati5 UAH
4Laura Analog u sastavu i indikaciji104 rub169 UAH
petBlogir-3 desloratadin
Analog prema indikaciji i načinu primjene
120 rub--

Popis analoga lijekova temelji se na statistikama najtraženijih lijekova.

Svi analozi Claritina

Sastavni analozi i indikacije za uporabu

ImeCijena u RusijiCijena u Ukrajini
Agistam Loratadin--9 UAH
Aleric Loratadin--12 UAH
Aleerpriv Loratadin----
Erolin loratadin--200 UAH
Claridol Loratadin85 rub--
Clarisens Loratadin40 rub--
Clarotadine Loratadin----
Lomilan Loratadin86 rub--
Lorahexal Loratadin39 rub--
Lorano loratadin--26 UAH
Lorano oudt loratadin--29 UAH
Loratadin Loratadin10 trljati5 UAH
Laura104 rub169 UAH
Loratadin-Darnica Loratadin--9 UAH
Loratadin-Zdravlje Loratadin--8 UAH
Loratadin-Stoma loratadin--5 UAH
Loratadin-Teva Loratadin79 rub--
Loratadin Poljoprivredno zemljište Loratadin----
Loratadin Stada Loratadin47 rub--
Loratadin-Akrihin Loratadin53 rub--
Loratadin-Hemofarm Loratadin----

Gornji popis analoga lijeka, koji ukazuje na zamjene za Claritin, najprikladniji je, jer imaju isti sastav aktivnih sastojaka i podudaraju se u indikacijama za upotrebu.

Analozi prema indikaciji i načinu primjene

ImeCijena u RusijiCijena u Ukrajini
Ciel Dimenhidrinat----
Aviamarin dimenzijahidrinat69 rub300 UAH
Peritol ciproheptadin4400 rub46 UAH
Diazolin mebhidrolin3 rub2 UAH
Diazolin za djecu mebhidrolin--14 UAH
Diazolin-Darnitsa mebhidrolin--4 UAH
Diazolin-Ozon mebhidrolin----
Ketotifen Ketotifen30 rubalja3 UAH
Ketotifen Sopharma ketotifen62 rub19 UAH
Ketotifen VFZ ketotifen--30 UAH
Ketotifen-B ketotifen----
Ketotifen-LH--3 UAH
Semprex Acrivastin2120 rub--
Kestinski ebastin174 rub300 UAH
Espa-Bastin Ebastin171 rub--
Altiva Fexofenadine--54 UAH
Alfast feksofenadin----
Tigofast 180 feksofenadin----
Fexofast feksofenadin202 rub73 UAH
Telfast feksofenadin1950 rub850 UAH
Tigofast feksofenadin--57 UAH
Allergo----
Allegra Fexofenadine Hydrochloride370 rub97 UAH
Fexadine Fexofenadine Hydrochloride243 rub360 UAH
Alerix feksofenadin----
Allergostop Desloratadin----
Alersis Desloratadin--58 UAH
Desal desloratadin141 rub--
Eden desloratadin--8 UAH
Ezlor Desloratadin151 rub--
Eridez desloratadin--22 UAH
Erius desloratadin240 rub113 UAH
Lordestine desloratadin166 rub--
Trexil neo desloratadin--27 UAH
Fribris desloratadin----
Ds-Lor----
Desloratadin Desloratadin106 rub22 UAH
Lordes desloratadin--64 UAH
Eridez-Darnitsa desloratadin--28 UAH
Alergomax--25 UAH
Allergostop--19 UAH
Eslotin desloratadin--124 UAH
Blogir-3 desloratadin120 rub--
Desloratadin-LF desloratadin----
Elisey Desloratadin83 rub--
Blogir Desloratadin216 rub--
Rupafin rupatadin348 rub460 UAH
Nyx--499 UAH
Fenkarol hifenadin137 rub34 UAH
Nixar bilastin243 rub82 UAH
Gistafen sekifenadin329 rub113 UAH
Rinitalne homeopatske potencije raznih tvari599 rub41 UAH

Različit sastav, može se podudarati u indikaciji i načinu primjene

ImeCijena u RusijiCijena u Ukrajini
Difenhidramin difenhidramin3 rub2 UAH
Difenhidramin-Darnitsa difenhidramin--8 UAH
Tavegil Clemastine134 rub24 UAH
Donormil doksilamin115 rub34 UAH
Respilirajte doksilamin98 rub--
Normoson doksilamin sukcinat----
Valocordin-Doxylamine Doxylamine succinate187 rub--
Feniden dimetinden maleat----
Suprastin kloropiramin101 rub16 UAH
Suprostilin Kloropiramin--6 UAH
Kloropiramin Kloropiramin58 rub18 UAH
Kloropiramin hidroklorid kloropiramin--6 UAH
Teraligen Alimemazin445 rub680 UAH
Pipolfen Promethazine640 rub1000 UAH
Torecan Tietilperazin----
Alerza Cetirizin----
Allertek Cetirizin--36 UAH
Zestra pseudoefedrin, cetirizin----
Zyrtec cetirizin70 rub199 UAH
Zodak cetirizin118 rub15 UAH
Letizen cetirizin dihidroklorid----
Parlazin Cetirizin41 rub--
Rolinoza cetirizin--70 UAH
Cetirizin cetirizin36 rub17 UAH
Cetirizin Hexal Cetirizin dihidroklorid316 rub24 UAH
Cetirizin Sandoz Cetirizin dihidroklorid54 rub260 UAH
Cetirizin-Teva Cetirizin83 rub45 UAH
Cetirizin-astrapharm cetirizin--17 UAH
Cetirinax Cetirizin----
Cetrin cetirizin118 rub33 UAH
Cetrinal cetirizin----
Zodak Express levocetirizin dihidroklorid225 rub--
Talert cetirizin dihidroklorid----
Cetirizin-FT cetirizin dihidroklorid----
Allerset cetirizin----
Cetirizin DS Cetirizin46 RUB--
Cetirizin-Akrikhin Cetirizin58 rub--
Alerzin Levocetirizin dihidroklorid--14 UAH
Aleron Levocetirizin dihidroklorid--15 UAH
Aleron neo Levocetirizin dihidroklorid--15 UAH
Glenzet levocetirizin124 rub41 UAH
Zilola levocetirizin--44 UAH
Ksizal levocetirizin200 rub87 UAH
Suprastinex Levocetirizin215 rub482 UAH
L-Cet Levocetirizin--20 UAH
Zodak Active Levocetirizin--15 UAH
Cesera levocetirizin----
Tsetrilev levocetirizin--25 UAH
Alergolski levocetirizin dihidroklorid--91 UAH
Allergol levocetirizin dihidroklorid----
Na putu Levocetirizin150 rub43 UAH
Alergijski levocetirizin dihidroklorid--30 UAH
Fri-al levocetirizin120 rub82 UAH
Levocetirizin-Teva Levocetirizin243 rub--
Levocetirizin Levocetirizin122 rub--

Kako pronaći jeftini analog skupog lijeka ?

Da biste pronašli jeftini analog lijeka, generički lijek ili sinonim, prije svega preporučujemo da obratite pažnju na sastav, naime, iste aktivne sastojke i indikacije za uporabu. Identični aktivni sastojci lijeka ukazat će na to da je lijek sinonim za lijek, farmaceutski ekvivalent ili farmaceutsku alternativu. Međutim, ne zaboravite na neaktivne komponente sličnih lijekova, koje mogu utjecati na sigurnost i učinkovitost. Ne zaboravite na savjete liječnika, samoliječenje može naštetiti vašem zdravlju, zato se uvijek savjetujte sa svojim liječnikom prije upotrebe bilo kakvih lijekova.

Cijena Claritina

Na web stranicama u nastavku možete pronaći cijene za Claritin i raspitati se o dostupnosti u obližnjoj ljekarni

Uputa za Claritin

UPUTA
o primjeni lijeka
CLARITIN

Hepatociti ga metaboliziraju putem enzima CYP3A4 u desloratadin. U manjoj mjeri izoenzim CYP2D6 sudjeluje u metabolizmu supstanci. Eliminiran u žuči i mokraći. Poluvrijeme loratadina je 3 do 20 sati (približno 8,4 sata). Poluvrijeme metabolita desloratadina je 8 do 92 sata (u prosjeku 28 sati).

Najbolji analog "Claritina": usporedba lijekova i pregledi o njima

U našem ćemo članku proučiti tako popularan lijek među oboljelima od kroničnih alergija kao Claritin. Upute za uporabu pilule, analog i indikacije za uporabu ovog lijeka, detaljno ćemo razmotriti.

Jedan od najpopularnijih antialergijskih lijekova

Koliko problema obična alergija može donijeti čovjeku, dobro znaju samo oni koji sustavno pate od ove bolesti. U pravilu, alergičari dobro znaju razloge pogoršanja svoje bolesti, kao i lijekove koji im mogu pomoći. Jedan od njih je Claritin, antihistaminik koji se dugi niz godina proizvodi na farmakološkom tržištu, ali ne gubi popularnost među kupcima..

Ovaj se lijek, zbog svog djelotvornog i dugotrajnog djelovanja, kod mnogih ljudi s alergijama smatra najpouzdanijim. No budući da uobičajeni i voljeni lijek ponekad neće biti pri ruci, uvijek morate znati njegov najbliži analog. Claritin nije iznimka od pravila. U ovom ćemo članku detaljno razmotriti indikacije za uporabu lijeka, njegov ljekoviti sastav i proučiti lijekove koji su slični u sastavu i njihovom djelovanju. Također ćemo uzeti u obzir prosječne troškove "Claritina" i cijene njegovih najpopularnijih analoga.

Obrazac izdanja "Claritin"

Ovaj lijek dolazi u obliku tableta i sirupa (za djecu). Tablete od 10 mg dostupne su u blisterima. 1 pakiranje može sadržavati 7, 10 ili 30 tableta. Sirup je dostupan u bocama od tamnog stakla. Pakiranje može biti 60 ml i 120 ml.

Prosječni trošak "Claritina"

Cijena "Claritina" (analozi, jeftini u usporedbi s cijenom samog lijeka, o kojima ćemo kasnije raspravljati) ovisi o obliku oslobađanja i može se beznačajno razlikovati ovisno o konačnoj marži ljekarni. U prosjeku, cijena "Claritina" u obliku sirupa (60 ml) iznosi 260 rubalja i oko 400 rubalja (120 ml).

Indikacije za uporabu "Claritina"

S obzirom na to da je ovaj lijek već dugo poznat na tržištu, mnogi su pacijenti navikli na njega i smatraju da mu je nemoguće pronaći dostojan analog. Claritin je dugo vremena zauzimao vodeće mjesto među lijekovima propisanim za alergičare. I to ne čudi, jer su u službenim uputama za lijek naznačene indikacije za uporabu:

  • razne alergijske reakcije;
  • alergijski osip na koži, uključujući urtikariju;
  • višegodišnji i sezonski alergijski rinitis.

"Claritin" je također propisan za takve simptome alergijskog rinitisa kao što su često kihanje, oticanje nosne sluznice, svrbež u nosu, kao i svrbež i pojačano suzenje očiju..

Claritin: djelatna tvar, analozi, načelo djelovanja

Aktivni sastojak Claritina je loratadin. Nakon uzimanja jedne doze (koja sadrži 10 mg loratadina), antihistaminski učinak započinje za 1-3 sata. Maksimalni antihistaminski učinak na tijelo javlja se unutar 8-12 sati nakon uzimanja. Antialergijski učinak traje jedan dan.

Poznavajući sastav lijeka, indikacije za njegovu upotrebu, kao i načelo djelovanja na tijelo, lako mu je odabrati analog. Claritin nije iznimka, a popis analognih lijekova bit će detaljno razmotren u nastavku..

Recenzije pacijenata koji uzimaju Claritin

Treba napomenuti da je "Claritin" (upute za uporabu, analozi raspravljamo o nama u članku) popularan kod alergičara. Pacijenti pišu da "Claritin" doista brzo ublažava simptome alergije i njegovo djelovanje traje jedan dan. Također, oni koji imaju iskustvo korištenja Claritina kao njegove nesumnjive prednosti napominju da je lijek vrlo brzo u stanju zaustaviti razvoj trenutnih alergijskih reakcija (na primjer, Quinckeov edem ili nakon ugriza insekata). Roditelji napominju da djeca ovaj lijek dobro podnose, a nuspojave su izuzetno rijetke. U brojnim pregledima zabilježeno je da lijek ne isušuje sluznicu, ne uzrokuje pospanost i ne remeti rad djetetovog gastrointestinalnog trakta..

Negativne kritike o ovom lijeku zaista su izuzetno rijetke i najčešće su uzrokovane prilično visokom cijenom lijeka (u usporedbi s jeftinijim kolegama). Kupci kojima je cijena ovog lijeka u početku bila vrlo visoka, a nakon kupnje nisu dobili očekivani učinak (pojedinačno odbijanje lijeka, posebnosti alergijskih reakcija, neovlašteni prijem bez recepta liječnika, kada su vanjske simptome alergije uzrokovale druge bolesti), posebno su emotivni prema Claritinu..

"Claritin": analozi (jeftiniji), popis sinonima

Pokušavajući pronaći zamjenu za "Claritin", potrebno je razumjeti farmaceutsku razliku između pojmova kao što su "analog" i "sinonim". Analog je lijek koji ima sličan učinak kao "Claritin" i ima isti antihistaminski učinak na ljudsko tijelo. Sinonimi su lijekovi koji imaju gotovo potpuno identičan sastav s "Claritinom", odnosno glavna komponenta u njima je loratadin. Takvi lijekovi-sinonimi uključuju sljedeće lijekove u različitim oblicima oslobađanja:

  • Loratadin (tablete i sirup);
  • "Alerpriv" (tablete);
  • Klarotadin (tablete i sirup);
  • Erolin (sirup i tablete);
  • "Lotaren" (rektalne čepiće);
  • Claridol (sirup i tablete);
  • Clarifer (tablete);
  • Lomilan (suspenzija, pastile i tablete).

U svim gore navedenim lijekovima loratadin je glavni aktivni sastojak i stoga se svi smatraju sinonimima takvog lijeka kao što je Claritin. Analoge (jeftine) dat ćemo u nastavku:

  • "Peritol" (sirup i tablete);
  • Fexofast (tablete);
  • "Ketotifen" (tablete i sirup);
  • Semprex (kapsule);
  • Diazolin (tablete i tablete);
  • "Desloratadin Canon" (tablete);
  • Ketotifen Sopharma (tablete i sirup);
  • "Kestin" (sirup i tablete);
  • Rapido (kapsule);
  • Feksadin (tablete);
  • "Ketotifen-Ros" (tablete);
  • "Dramina" (tablete);
  • Telfast (tablete);
  • Allerfex (tablete);
  • Diacin (tablete);
  • "Dimedrokhin" (tablete).

Najpopularniji analozi "Claritina"

Svi gore navedeni lijekovi imaju antihistaminski učinak i njihove su indikacije za uporabu iste kao i kod Claritina. No praksa pokazuje da se alergičari najčešće prilikom odabira antihistaminika suočavaju s izborom između Claritina i takvih analognih lijekova kao što su:

  • Erius;
  • "Tsetrin";
  • "Zodak".

Zatim ćemo ukratko pregledati sastav, indikacije za uporabu i prosječnu cijenu svakog od ovih lijekova. Također ćemo pokušati usporediti ove lijekove i otkriti njihove nedostatke i prednosti u usporedbi s "Claritinom".

Kratka usporedba "Eriusa" i "Claritina"

Erius je prilično učinkovit i popularan analog Claritina. Tablete su antihistaminici III generacije.

  • osip (uklanja svrbež i osip na koži);
  • alergijski rinitis (cjelogodišnji i sezonski).

Djelovanje 1 tablete (5 mg) traje 24 sata, odnosno bolesnicima starijim od 12 godina propisuje se 1 tableta. dnevno, bez obzira na unos hrane. Prosječni trošak paketa "Erius" (10 tab.) Iznosi 560 rubalja.

Ako međusobno uspoređujemo "Claritin" i "Erius", vrijedi napomenuti da oba ova lijeka pripadaju antihistaminicima treće generacije. Stoga imaju gotovo iste terapijske učinke. Također, takva česta nuspojava antihistaminika kao što je pospanost, te Claritin i Erius su svedeni na minimum. Istodobno, prema zapažanjima alergologa, "Erius" ima malo širi spektar djelovanja, jer prilično učinkovito pomaže u borbi protiv alergijskog kašlja..

Što je bolje: "Cetrin" ili "Claritin"

"Cetrin" je prilično jeftin antihistaminski analog. "Claritin" mu je vrlo sličan u svom djelovanju, ali njihov glavni aktivni sastojak je drugačiji. Temelj "Cetrina" je cetirizin, a lijek se proizvodi u obliku tableta i sirupa.

Zbog ugodnog okusa, ovaj je sirup najbolji analog "Claritina" za djecu, jer ga uzimaju lakše od uobičajenih tableta. Antihistaminski učinak uzimanja 1 doze sirupa i jedne tablete (10 mg) traje 24 sata. Prosječni trošak pakiranja (20 tab.) Iznosi 160 rubalja, sirup u bočici od 60 ml košta oko 110 rubalja.

Ako usporedimo "Cetrin" s "Claritinom", vrijedi napomenuti da pripadaju različitim generacijama antihistaminika. Cetrin je predstavnik II generacije i njegov je učinak slabiji od učinka "Claritina", dok ima mnogo više mogućih nuspojava. Kada uspoređujete ova dva lijeka, prednost možete dati "Claritinu", dok "Cetrin" zadržava jednu glavnu prednost - to je cijena.

Zodak je još jedan antihistaminik

Baš kao i svi analozi "Claritina" koje razmatramo, "Zodak" je lijek dugotrajnog djelovanja. Glavni aktivni sastojak "Zodaka" (kao i "Tsetrin") je cetirizin. Lijek je dostupan u obliku tableta i kapi. Indikacije za uporabu ovog lijeka su:

  • Quinckeov edem;
  • alergijske dermatoze;
  • konjunktivitis i rinitis alergijskog podrijetla;
  • peludna groznica
  • osip.

1 tableta "Zodaka" sadrži 10 mg cetirizina, ista količina aktivnog sastojka sadržana je u 1 ml kapi. Ova doza dovoljna je da antihistaminski učinak "Zodaka" traje 24 sata nakon uzimanja. U prosjeku trošak bočice kapi (20 ml) iznosi 200 rubalja, a cijena pakiranja tableta (10 kom.) Varira oko 140 rubalja.

Kao i prethodni analog "Cetrina", "Zodak" pripada II generaciji antihistaminika, a po snazi ​​terapijskog učinka i broju nuspojava inferiorniji je od "Claritina".

Ali radi pravednosti, valja napomenuti da većina pedijatara, zakazujući sastanke svojim malim pacijentima s alergijama, više ne voli "Claritin", već "Zodak" u kapima.

U slučajevima s odraslim pacijentima, terapeuti i alergolozi preporučuju odmah uzimanje antihistaminika s Claritinom, jer je njegov učinak mnogo jači i učinkovitiji od Zodaka.

Koji lijek treba dati prednost?

Pregledali smo najpopularnije analoge "Claritina", čiji su pregledi uglavnom pozitivni. Svi su ti lijekovi dokazani antihistaminici, ali ne zaboravite da reakcija svakog organizma na isti lijek može biti različita. Lijek koji je pomogao mnogim pacijentima i o kojem se mogu pročitati samo najbolje i najpozitivnije recenzije može se u jednom određenom slučaju pokazati potpuno neučinkovitim. Prilikom odabira antihistaminika, ne zaboravite na individualnu osjetljivost i reakciju tijela..

Također treba imati na umu da čak i najbolji antihistaminici imaju tako neugodne nuspojave kao što su inhibicija brzine reakcije i pospanost. Izraženiji su kod lijekova druge generacije, kod lijekova treće generacije, kojima pripada Claritin, nisu toliko izraženi. Najbolje je da imenovanje bilo kojih lijekova, čak i takvih pouzdanih i provjerenih kao što je Claritin i njegovi analozi, izvede kvalificirani liječnik (terapeut koji liječi ili alergolog).


Publikacije O Uzrocima Alergije